Amsterdam , 30 januari 2018 – Gisterenmiddag zijn dertien Nederlandse dienstverleners beloond met de Opiness Beste Service Awards van 2018 in de unieke locatie van FreshForward te Hilversum. Een onafhankelijke consumentenprijs puur gebaseerd op klantrevie
… lees verder
275 Reviews Plaats review
Hans
|Zeer slechte ervaring met dit bedrijf.
Ondeugdelijke en ondeskundige reparatie uitgevoerd van een paar duizend euro en geven niet thuis maar verschuilen zich achter hun leverancier. Ze zijn weken met de auto bezig geweest. Ook bij de Bovag geschillencommissie kan je niet terecht wanneer je als ZZP'er een zakelijke overeenkomst bent aangegaan. Nu wacht alleen nog een gang naar de kantonrechter.
Directie
|JanVaas
|Een hele slechte ervaring gehad. Een auto gekocht vol met gebreken .
Klant van AutoCentrum Leidschendam
|Als een betrouwbaar bedrijf dat alle werkzaamheden goed uitvoert
Klant van AutoCentrum Leidschendam
|prima
Klant van AutoCentrum Leidschendam
|Mijn ervaringen met dit autobedrijf zijn uitstekend .Ik ben op een fijne manier geholpen en krijgt het gevoel dat ze oprecht geïnteresseerd zijn in je wensen enz.