Als je daar komt en van alle blikjes er 1 niet pakt wel een statiegeld blikje krijg al gelijk te horen kunnen wij niets aan doen tutje hole belt doen we het voor deze maal je hoort ze gewoon in te nemen dus al een belabberde service . komt er een bedrijfslijer die met het zelfde verhaal weet niet dat ze het verplicht zijn dan maar van ik haal de politie er bij jammer die kneus deed het niet. Hier ff de info ze zijn het wel degelijk verplicht. LEES JE SLECHTE RECENTIES EENS.
Ja, grote supermarkten (groter dan 200 vierkante meter) zijn verplicht om statiegeldblikjes in te nemen en het statiegeld terug te betalen. Dit geldt ook voor bemande tankstations. Andere verkooppunten, zoals kleine winkels of kiosken, zijn niet verplicht, maar kunnen dit wel vrijwillig doen.
Hier kan die kneus het ff lezen https://www.stimular.nl/nieuws/flesjes-blikjes-statiegeld-retour-nemen-wat-kan-wat-moet/
2.0
prijs/kwaliteit verhouding
service van de medewerkers
Nathalie
|
Ben al 15 jaar vaste klant bij AH gemiddeld 100 euro per week voor 1 persoon maar ga overstappen. Nergens personeel te vinden om iets aan te vragen behalve bij de kassa. Bak met verse vis om te scheppen stond wagenwijd open,dus laat maar, heb wel de bak dicht gedaan. Brood in de aanbieding zat in de verkeerde zakken waardoor 1 plus 1 volledig in rekening gebracht werd. Op t moment dat ik daar een opmerking over maakte van haal dan alles weg kreeg ik de kat ben ergens anders mee bezig! Ze vergeet dat veel klanten dus teveel afrekenen zolang dit niet gecorrigeerd wordt! Al vaker meegemaakt met meer producten die zogenaamd 1 plus 1 in de bonus zijn. Mensen controleer je bon want heel vaak klopt het niet! Verder is t een zeer smoezelige zaak, rommelig, smerig ,vies en onoverzichtelijk. Geen fijne sfeer en een aanfluiting voor het nieuwe winkelcentrum. Voortaan lekker naar de slager en de Jumbo net zo duur,fijn personeel, schoon en geen misverstanden met aanbiedingen.
1.0
prijs/kwaliteit verhouding
service van de medewerkers
Klant van Albert Heijn
|
Ik kom hier al mijn hele leven en de kwaliteit is altijd goed geweest. Nooit ontevreden over de sfeer, de producten of het personeel. Ik blijf hier zeker terugkomen.
9.5
Prijs-kwaliteit
Personeel
Assortiment
Service
Klant van Albert Heijn
|
grote winkel mooie uitstraling en groot assortiment.
8.3
Prijs-kwaliteit
Personeel
Assortiment
Service
Sonia J
|
Dit is een xl winkel .van alles kan je kopen en de kwaliteit is heel goed
54 Reviews Plaats review
geen klant meer
|Als je daar komt en van alle blikjes er 1 niet pakt wel een statiegeld blikje krijg al gelijk te horen kunnen wij niets aan doen tutje hole belt doen we het voor deze maal je hoort ze gewoon in te nemen dus al een belabberde service . komt er een bedrijfslijer die met het zelfde verhaal weet niet dat ze het verplicht zijn dan maar van ik haal de politie er bij jammer die kneus deed het niet. Hier ff de info ze zijn het wel degelijk verplicht. LEES JE SLECHTE RECENTIES EENS.
Ja, grote supermarkten (groter dan 200 vierkante meter) zijn verplicht om statiegeldblikjes in te nemen en het statiegeld terug te betalen. Dit geldt ook voor bemande tankstations. Andere verkooppunten, zoals kleine winkels of kiosken, zijn niet verplicht, maar kunnen dit wel vrijwillig doen.
Hier kan die kneus het ff lezen https://www.stimular.nl/nieuws/flesjes-blikjes-statiegeld-retour-nemen-wat-kan-wat-moet/
Nathalie
|Ben al 15 jaar vaste klant bij AH gemiddeld 100 euro per week voor 1 persoon maar ga overstappen. Nergens personeel te vinden om iets aan te vragen behalve bij de kassa. Bak met verse vis om te scheppen stond wagenwijd open,dus laat maar, heb wel de bak dicht gedaan. Brood in de aanbieding zat in de verkeerde zakken waardoor 1 plus 1 volledig in rekening gebracht werd. Op t moment dat ik daar een opmerking over maakte van haal dan alles weg kreeg ik de kat ben ergens anders mee bezig! Ze vergeet dat veel klanten dus teveel afrekenen zolang dit niet gecorrigeerd wordt! Al vaker meegemaakt met meer producten die zogenaamd 1 plus 1 in de bonus zijn. Mensen controleer je bon want heel vaak klopt het niet! Verder is t een zeer smoezelige zaak, rommelig, smerig ,vies en onoverzichtelijk. Geen fijne sfeer en een aanfluiting voor het nieuwe winkelcentrum. Voortaan lekker naar de slager en de Jumbo net zo duur,fijn personeel, schoon en geen misverstanden met aanbiedingen.
Klant van Albert Heijn
|Ik kom hier al mijn hele leven en de kwaliteit is altijd goed geweest. Nooit ontevreden over de sfeer, de producten of het personeel. Ik blijf hier zeker terugkomen.
Klant van Albert Heijn
|grote winkel mooie uitstraling en groot assortiment.
Sonia J
|Dit is een xl winkel .van alles kan je kopen en de kwaliteit is heel goed